Работниците от “Кремиковци” пак блокираха София

https://blitz.bg/obshtestvo/rabotnicite-ot-kremikovci-pak-blokiraha-sofiya_news47950.html Blitz.bg

Поредният протест на служителите на металургичния комбинат “Кремиковци” за пореден ден блокираха центъра на София.

Шествието им днес тръгна в 8.00 ч. от комбината, а час по късно около 300 работници преминаха по бул. „Дондуков" и се отправиха към площада пред Храм-паметника „Александър Невски". След това те поеха към сградата на Министерски съвет, откъдето ще продължат до Министерство на икономиката и енергетиката и парламента.
Работниците ще очакват днес отговор от министъра на икономиката Петър Димитров за резултатите от преговорите и бъдещето на комбината. От предприятието са казали, че продължават разговорите с бразилската компания CSN, но ако няма резултат до днес, от утре спира природният газ за комбината, което ще доведе до окончателно спиране на коксохимическото производство./БЛИЦ



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай