11 месеца пише в графика, че предстоят ограничения. 11 пъти ги предупреждавах, нищо не направихте. Добре, водата стана 45 млн. кубика – и сега, когато трябва да се наложат ограниченията, ама дайте ни още една година. Тук трябваше да са Бургас и Варна.

Това заяви екоминистърът Емил Димитров във връзка със заплахата от воден режим по Черноморието, в сутрешния блок на БНТ.

Вие, Варна, имате откъде да вземете вода – положете усилия. Те казаха, че са солидарни и за 10 дни си похарчиха водата, хвърли обвинение Димитров. Варна има две възможности – язовир Цонево и Девня. Не са направили нищо, добави той пред БНТ.

"Каквото и да ви кажат, става дума за пари", продължи той след обвинение как години наред не е направена пречиствателна станция, как преди 2 години „Цонево” вече е било направено да не е резервен, а сега се иска пак да стане такъв. Димитров обвини за ситуацията икономически интереси – да си правят "хотелчета", да си "развиват бизнес".

"Еми то като ме рекетираш или ще спра града, или ми дай от водата от Бургас, давам от водата на Бургас", избухна Димитров. И продължи как имал "един ВиК шеф", който мразел турското малцинство и не им пускал сондажите – 200 сондажи.

Според Димитров, третият „ешелон” саботирал всичко – с уточнението, че първи ешелон са министрите, а втори – зам.-министрите. Не може да си представите, че цялата каскада „Белмекен” работи, за да вкара вода в един частен ВЕЦ язовир 20 години – има кой да ги накара да изведат вода към друго място (до язовир "Пясъчник"), още малко, продължи екоминистърът, визирайки явно премиера Бойко Борисов с думите "като дойде да открие".

"Когато видиш, че не се справят, ела при мен", продължи Ревизоро, визирайки по име министър-председателя. Другата седмица Димитров щял да уведоми Борисов.

Той не пропусна да каже как други министри поели ангажименти на среща с премиера да се направят сондажи за вода, а нямало сондажи, след въпрос дали трябва да се уволняват хора, например ръководителя на ВиК Варна.