Съдят кмета на Хасково за подкуп

https://blitz.bg/obshtestvo/sadyat-kmeta-na-haskovo-za-podkup_news39860.html Blitz.bg

Това е първият обвинителен акт срещу кмета на Хасково инж. Георги Иванов, който беше внесен в деловодството на съда вчера след обяд. Градоначалникът е обвинен в това, че през 2005 година незаконно е приел от фирма “Дусман” 5000 лева за предизборната си кампания. Парите обаче са пристигнали след изборите и са върнати обратно на фирмата. В началото на януари Георги Иванов нарече обвинението гротеска.

Очаква се да бъде повдигнато обвинение и срещу шефа на фирмата дала тези 5000 лева.
Странното в случая е, че след като всички възможни инстанции, включително и ДАНС, се изредиха да проверяват от А до Я общинските дела, дори пристигнаха магистрати от Главна прокуратура и Висшия съдебен съвет, не се намери едно по-читаво обвинение за пред съда. /Тодорка Николова,БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай