Селски кмет прекрачи прага на Общината в официално облекло и остана като гръмнат
Двамата повторни младоженци преподписали свидетелството, което било подготвено от Пламена в качеството и на служител по ритуалите
Терзиев е бил призован да се яви в община Казанлък облечен официално, без да знае за какво точно го привикват и останал „като гръмнат“, когато кметицата на Града на розите Галина Стоянова го повела към ритуалната зала, а там го очаквали с булчинска рокля вярната му половинка и двете им момчета – Калин и Георги.
Двамата повторни младоженци преподписали свидетелството, което било подготвено от Пламена в качеството и на служител по ритуалите, подписи положили и официалните им кумове Ива и Станимир Къчеви, най-щастливи били 7-годишните близнаци, които получили правото не само да отпият от шампанското, но и да запазят тапата от бутилката.
Заедно с документа те отнесли у дома си и герб на Казанлък, подарен от градоначалничката като знак на признание за работохолизма на двамата й служители.
Присъствали на първата сватба преди десетилетие припомнят, че тя продължила почти две седмици, защото била проведена според традицията в племето на планинските овчари каракачани, към които принадлежи Апостол.Тежката сватба била показвана в няколко предавания на национална телевизия като еталон за празненство.
Когато Апостол предложил на Пламена да му стане съпруга карал първия си кметски мандат, а тя била активистка на младежкото БСП. Решението да сключат брак бил сред най-одумваните в региона. Днес Терзиев е на финала на третия си кметски мандат за който на практика нямал сериозен конкурент, а Пламена е набрала в професионалния си „портфейл“ над 1 300 сватби като главен общински ритуалчик.
Последвайте ни
4 Коментара: