Бившият председател на Трудово-експертната лекарска комисия в Ловеч д-р Боряна Хинова ще лежи 3 години и половина в затвора, потвърди присъдата Върховния касационен съд .
Отсъждането на съда е подкрепено от докзателствата, които ясно показват че тя е дала възможност на здрави хора да получат от фонд "Пенсии" над 74 000 лв, съобщи БНР.
Другите 4 участници - двамата лекари Иван Иванов и Борислав Пачков, машинописката Любка Райкова и посредничката Денка Мирчева, са с условни присъди.
Делото за нарушенията на ТЕЛК - Ловеч, започна през 2004 г. Разпитани бяха над 300 свидетели, а обвинителният акт е близо 700 страници.
Хинова получи присъдата на 30 май 2009 г., но отсъждането можеше да се обжалва пред по-висша съдебна инстанция.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.