Шофьор към полицай в Пловдив: Заври си камерата отзад

Изправен пред магистратите, водачът признал вината си и изразил съжаление за случилото се

https://blitz.bg/regioni/shofyor-kam-policay-v-plovdiv-zavri-si-kamerata-otzad_news1153472.html Blitz.bg
© Shutterstock

Шофьор отнесе глоба и бе задържан заради неприемливо поведение в Пловдив.

Мъжът зад волана карал по ул. "Царевец" в града, в посока УМБАЛ "Св. Георги".  След като светофарът светнал зелено, направил десен завой към бул. "Пещерско шосе". Там отнел предимството па пешеходец, който вече бил стъпил на "зебрата". 

На няколко метра от извършеното нарушение имало полицейски патрул. Те станали свидетели на отнетото предимство, като спрели шофьора.

Обяснили му какво нарушение е извършил, а мъжът започнал да спори. Съставили му акт, като по това време нарушителят направил няколко опита да снима с телефона си служителите на реда и напускал автомобила, независимо, че се извършва полицейска проверка.

След изготвяне на акта, единият униформен поканил нарушителя до патрулката, като го запознали със съдържанието на съставения документ, а той се подписал. Върнал се до автомобила си, обърнал се към единия полицай, след което на висок тон му заявил, че камерата, която носи може да си я сложи на оная работа, след което да си я завре отзад, сочейки своите задни части, пише Марица.

Секунда по-късно последвал арест за срок до 24 часа. Изправен пред магистратите, шофьорът признал вината си и изразил съжаление за случилото се. Наказали го с глоба в размер на 100 евро по Указа за борба с дребното хулиганство. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай