Сигнал от Пловдив: Шофьори не спират на пешеходна пътека срещу МОЛ Пловдив

Местен жител сигнализира за опасно поведение на булеварда, коментарите в социалните мрежи се разделиха

https://blitz.bg/regioni/signal-ot-plovdiv-shofyori-ne-spirat-na-peshehodna-pateka-sreshtu-mol-plovdiv_news1159294.html Blitz.bg

Сигнал за опасно поведение на шофьори на пешеходна пътека в Пловдив предизвика оживена дискусия в социалните мрежи. Става дума за пешеходната пътека срещу МОЛ Пловдив, където според местен жител пресичането често се превръща в истинско изпитание.

Към момента няма официално потвърждение за броя на инцидентите или позиция на компетентните органи относно безопасността на пътеката, пише glasnews.

„Доста често ходя с приятелката ми там и всеки път, когато решим да пресечем, колите не спират. Тези шофьори изобщо виждат ли пешеходната или ние грешим? Многократно ни се случва да застанем и да чакаме някой да спре... Познайте – никой не спира. Ако никой не спира, защо е създадена тази пешеходна тогава?“, пита пловдивчанинът.

Той изразява притеснение и от високата скорост, с която според него често се движат автомобилите по булеварда.

Жена е с опасност за живота след удар на пешеходна пътека в Русе

„По този булевард съм срещал хора, които карат като луди. Ами ако блъснат майка с дете или дете – кой ще е виновен?“, допълва той.

Публикацията предизвика множество коментари, като мненията се разделиха.

Част от хората дадоха практически съвети към пешеходците.

„Въпреки че не е задължение по закон, вдигането на ръка или осъществяването на зрителен контакт с шофьора е изключително полезна практика за безопасност“, коментира потребител.

Трагедията е неописуема: 18-г. украинка е жертвата на черното BMW ковчег

Друг добавя:

„Покажете, че ще пресичате. Погледнете шофьора в очите, подайте знак и направете крачка към пътеката. В 99% от случаите шофьорите спират.“

Не липсваха и иронични реакции.

„Димни сигнали не искаш ли да подаде преди пресичане?“, пише друг участник в дискусията.

Имаше и шофьори, които не се съгласиха с отправените обвинения.

„Всеки ден минавам оттам и винаги спирам, когато някой иска да пресича. Но ако очаквате целият трафик да спре на секундата, това няма как да стане. Кръстовището е много натоварено“, смята пловдивчанин.

Други обаче потвърждават, че мястото действително е проблемно.

„Там е пълен ужас. На средата на платното да си, пак те заобикалят с газ. Някои спират, но други ги изпреварват точно на пешеходната пътека. Освен това често има спрели коли, които блокират видимостта“, споделя друг очевидец.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай