Скандалът гърми! Изтече нов запис с варненския кмет Коцев и Пламенка Димитрова

https://blitz.bg/obshtestvo/skandalat-garmi-izteche-nov-zapis-s-varnenskiya-kmet-kocev-i-plamenka-dimitrova_news1095757.html Blitz.bg
© БГНЕС

Появи се нов запис, за който се твърди, че е на задържания кмет на Варна Благомир Коцев и Пламенка Димитрова, жената, която е подала сигнал срещу него. Припомняме, че както БЛИЦ писа той бе арестуван, а по-късно обвинен в участие в организирана престъпна група.

Лъснаха нови далавери на варненския кмет Коцев, стотици хиляди са присвоени

Предистория

На 8 юли 2025 г. варненският кмет Благомир Коцев бе арестуван след претърсвания в кабинета и дома му. Акцията бе проведена от антикорупционната комисия, а по-късно прокуратурата го обвини в участие в организирана престъпна група, която е изнудвала бизнесдама за процент от обществена поръчка. Освен Коцев, обвинения бяха повдигнати и на двама общински съветници – Йордан Кателиев и Николай Стефанов, както и на бизнесмена Ивайло Маринов.

Разследването доби още по-голям обществен резонанс, след като стана ясно, че в обвинителния акт фигурира и депутат с имунитет – според информацията това е съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев.

След заплахите от Асен Василев: Пламенка каза чии са гласовете в изтеклия запис

На 11 юли Софийският градски съд постанови най-тежката мярка – задържане под стража. Решението бе взето след над шест часа заседание и подлежи на обжалване.

На редакционната поща на БЛИЦ дойде нов запис от "буден гражданин". За него се твърди, че е продължение на първия, изтекъл преди дни в медиите.

"Това да не са две кила домати": Чуйте скандален запис, за който се твърди, че е между Коцев и Димитрова

Публикуваме стенограмата и сигнала без редакторска намеса:

Сигнал

Тъй като се появиха много мнения и спекулации относно предишни запис този път пускаме, както обещахме, и втора част от него. Не за друго, а за да стане ясно, че неясните гласове за някои, са напълни реални и ясни хора. Записът може да намерите в линка.

И за да е по-ясно прилагаме и стенограма от него. За да е ясно кой, какво и как.

Стенограма

Преди срещата в заведение „Марше“. Пламенка Димитрова се вижда пред заведението с Николай Стефанов Стефанов /общински съветник в община Варна и представител на ПП Продължаваме промяната/. Николай Стефанов й обяснява, че вътре в заведението са всички, Ангел Тодоров Дерменджиев /Собственик на множество фирми в rp. Варна/ , Благомир Рубинов Коцев /Кмет на град Варна/ и пояснява, е уговорката била Пламенка Димитрова и Ангел Дерменджиев да седнат пред Благомир Коцев, който щял един вид да играе ролята на нотариус, да верифицира, че са се видели. Николай Стефанов допълва, че Благомир Коцев знае и пред него Ангел и Пламенка да си стиснат ръцете, а те надолу изпълнителите си знаят работата. Пламенка му казва, че предния път всички много са я стресирали, а Стефанов й отговаря, че става дума за „грешка на pacтeжa“

Вътре в заведението Пламенка сяда на една маса с Благомир Коцев и Ангел Дерменджиев:

Пламенка: телефона да си го давам ли, че предния път. . .. Момчетата да им направите забележка да се държат на разговори прилично. Предния път в общината държаха се толкова зле, че просто. ...

Благомир Коцев: Това къде?

Пламенка: В на Диан кабинета. Викам момчета, дръжте се прилично, аз съм една жена срещу вас, недейте така.

Коцев: Кой беше на тази среща?

Пламенка: Диан, Ники и Данчо, тримата. Давайте ceгa.. ...Eee, Ангеле Коцев: Познавате ли се?

Пламенка: Познаваме се, имаме предистория и така, както и да е. Кажете

ceгa, какво предлагате?

Ангел: Каква ни е предисторията?

Коцев: Ако имате. . .. Трябва да гледаме напред. Пламенка: Да, да напред.

Пламенка: Не таиш лоши чувства към мен, нали?

 Ангел: Не, даже ми е приятно да си говорим.

Коцев: Така, ситуацията е такава има обявен победител в конкурса и това е с най-ниска цена и това си ти. Ceгa в момента има жалба. Ceгa какво правим, защото пък ние сме в много лоша ситуация.

Ангел: Деликатна.

Коцев: Не само деликатна ще се cпpe услугата, а ние трябва да правим някакви гимнастики, за да продължи, ще трябва да се разберем как да процедираме.

Пламенка: Ако става дума за тази поръчка, нали... Коцев: В момента говорим за тази, да

Пламенка: По тази поръчка, има жаба, има внасяне има и оттегляне

Ангел Дерменджиев: Чисто визията на срещата е, че по принцип какво правим, защото няма смисъл от тези цени, които се дават, какъв е смисъла да се дават по ниски цени.

Пламенка: Разбира се в никакъв случай.

Пламенка: Така, другото нещо, което ми поставиха момчетата като условие. Казаха, нали, ще направим среща тристранна и ще говорим за училищата, които обслужваме. Има ли такова нещо?

Ангел: Ние говорим чисто принципно, разбирам ли? Така или иначе доколкото е възможно да влезем в някакви разговори. За тези предстоящи неща. Чисто принципно работим по някакъв начин. Дали е училище, дали е детска градина.

Пламенка: Да, да ние детски градини нямаме.

Коцев: Нали... говори се с общината и минават през нас тези разговори.

Пламенка: То тяхната фирма също обслужва училищата. И те знаят че в една част би могло тея разговори да се водят, което е нали има публични средства и обществени поръчки, там то е ясно, но ние там нямаме кой знае

КОЛКО МНОГО

 Ангел: Точно така, там където има частни училища.

 Пламенка: Именно.

Ангел: Или пък университети и неща.

Пламенка: да то е съвсем различно нещо, но има и други фирми на пазара, доста навлчзоха 2-3 още.

Ангел: Ние говорим по принцип с теб. Ако тръгне с всички останали те са си друга работа

Пламенка: Какво е предложението за училищата, защото на предната среща с Данчо, нали, те така са му предали, Ники му е казал да отстъпя 50% от училищата, вярно ли е това

Ангел: Ние ceгa говорим принципно, ти кажи твоята нагласа. Пламенка: Защото 50% е страшно много

Ангел: То и 80 да отстъпиш, някой трябва да ги работи. Искаме да видим какво е твоето виждане на нещата. По какъв начин ги виждаш ти

Пламенка: Ако от мен зависи, но то не зависи от мен

Ангел: Е, от тебе, какво е твоето виждане, ние не си говорим за виждането на другите фирми.

Пламенка: Еми, предложете ми нещо, което.. .. Коцев: Имате някои договори, които се изпълняват Пламенка: Точно така

Коцев: Оттук нататък как се разпределят тези неща

Ангел: Това, което иска да ти каже г-н Коцев е, че пускането на жалба не е хубаво, не е някакво

Пламенка: Туй няма да ви направи никаква пречка Ангел: А, да пречим на възложителя по някакъв начин.. Плаиенка: не, не. Такова нещо няма да се случи Ангел: Не трябва да го допускаме

Пламенка: Аз нося рокли, но като кажа, да, е да

 

Коцев: Добре, за тази поръчка... Пламенка: За тази поръчка, разбрахме се

Коцев: Трябва по-мащабен разговор, на който да сложим някои условия, през декември някъде предварително. Трябва по рано.

Пламенка: Да те са декември — декември.

Коцев: Ceгa можем да го направим така, вие сте спечелили, но пък и сте пуснали жалба, ceгa можем да направим така че. ....

Ангел: Както каза госпожата тя може да си отегли жалбата. Пламенка: Това е най лесния вариант.

Коцев: И тая поръчка да си я вземе този с най ниската цена, след което имаме някакъв разговор с вас и оттам д ace разпределите между вас и всички да имат някакво спокойствие с това нещо, какво се е случило.

Ангел: Какво ти е виждането за училищата? Ти си държиш да си запазиш училищата на 1000/

Пламенка: Ами, ама ceгa ако на вас ви е нужно за покриване на някакви разходи, заплати, нали в тая част в тази дейсност, нали в този ваш pecop, нали... склонна съм, за да няма никакво напрежение. Но да не е 50%

Ангел: Никой не е говорил за проценти

Пламенка: Ами онзи ден това ми казаха, аз ви казвам наистина не съм спала. С Данчо бях на среща, но той каза, че е казал на Ники. За теб ставаше въпрос, нали, каза, отстъпваш половината от училищата на Ангел

Ангел: Какво значи половината от училищата

Пламенка: Примерно ние имаме 15, 1500 броя ученици. Зимните месеци стават до 1100

Ангел: И доколкото разбирам, ти искаш да си ги запазиш тези училища или поне по-голям процент

Пламенка: Да, поне по—голям процент Ангел: Какво значи по—голям процент

 

Пламенка: Ами например да речем 3-4 училища, или 10-11 училища , за да мога да си запазя персонала

Ангел: Няма никакъв проблем, аз тук не виждам никакъв проблем Коцев: Добре. За тази пръчка какво се разбираме тогава Пламенка: Разбираме се, че ще си оттегля жалбата

Коцев: Добре,единия вариант е това, а другият....

Пламенка: Ще си оттегля жалбата, за да могат, нали, те да влязат и оттам нататък да няма...

Коцев: И това, което сме се разбрали...

Ангел: Виж, ние трябва да го асимилираме това нещо, защото не знаехме какво решение ще вземе. Ще оттегли ли или не. Или пък ако направим така тя да спечели делото и съдът да я върне. Нали, по-ниската цена се отказва, а пък я взима по—високата цена, нали, да не направим някоя беля, нали това трябва да асимилираш

Коцев: Да, да. Защото тук има някаква цена, която е но висока, пък вашата е доста ниска.

Пламенка: То наистина е много ниска вашата цена, наистина Ангел: Ти още ги храниш на тези цени

Пламенка:    Е, обществена  поръчка, какво да правиш. Ние показахме пазарни консултации и казаха, че няма как да се работи на тези цени

Ангел: Добре. Идеята е, че си стискаме по някакъв начин ръцете

Пламенка: Да

Ангел: И оттам нататък да се види по какъв начин може да се работи, за да няма такива напрежения

Коцев: Добре

Пламенка: Добре, оставям ви да си вършите работата тогава. Довиждане, лека вечер. . ...

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
12 Коментара
Борис
преди 11 месеца

Чичко ви Ким от Коре, много бързо ги оправя подобни неща!! Качествено и завинаги!!

Откажи
България
преди 11 месеца

Пълни глупости

Откажи
Е.Кременлиев
преди 11 месеца

Даа. Определено са за радикални решения по пример на др.Сталин и съвременен Китай- едно административно гробище ,решава много проблеми на администрацията, която служи на народа , како виждаме , денонощно и по странни методики

Откажи
Жоро
преди 11 месеца

Що така се срещат цялото ОПГ по заведения ами не в някой кабинет?

Откажи
Бай Стамат
преди 11 месеца

Кое е скандалното тук? Говори се, че ще си оттегли жалбата, а тя не го е направила и съда я е порязал. Това ли е скандалното? Че не си е удържала на думата и ВАС я е осъдил да плати разноските по делото? Или е скандалното, че кмета трябва да стои като медиатор между 2 фирми, за да не останат децата гладни?!??! КОЕ Е СКАНДАЛНОТО?!?!?!?

Откажи
батСали
преди 11 месеца

накрая ша изтече запис как я мандръса на кметската маса. Аз тоя запис чакам, другото са клюки :-)

Откажи
айде, хубав ден ...
преди 11 месеца

аман от недоклатени полицейски курвета в комбинация с несвързани бълвочи на изкуствен интелект

Откажи
кикимора
преди 11 месеца

правителството на бойко е стабилно единствено в краденето на милярди за да си купи предварително следващото преброяване

Откажи
Kresi
преди 11 месеца

Бати ви бойко срещу когото се съдрахте да викате за да дойдете на власт да не се окаже чавдарче във сравнение със новите талибани

Откажи
Само
преди 11 месеца

Само За криминално бандитския говор -ОТСТРАНЯВАНЕ ! ТАКА ГОВОРЯТ КРИМИНАЛНИ! Тая пазарна икономика на Уж-Свободния ПАЗАР Е КРИМИНАЛНО СРЕДСТВО За Криминални Длъжностни ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И КРАЖБИ! Демокрацията покрива и създава Мафиотски структури!!! ФАКТИ..ФАКТИ ...30 г

Откажи