Слагат край на голяма шашма с продажбата на имоти
Предвидено е да бъде направен и преглед на законодателството в областта на данъчните измами
Трябва да бъде въведен механизъм за ограничаване на възможностите при продажба на имоти в документите да се записва по-ниска цена от реално платената от купувача. Това е записано в правителствен План за действие за ограничаване на рисковете от изпиране на пари и финансиране на тероризма.
От документа става ясно, че има висок риск за използване на покупките на имоти за изпиране на пари, които са спечелени по нечестен начин. Затова идеята е в бранша да бъдат въведени правила. Предвижда се да бъде въведена регистрация или лицензиране на компаниите в сектора на недвижимите имоти, както и да има определени изисквания към хората, които искат да бъдат брокери на имоти, съобщава "Труд".
За такива промени от бранша настояват от години. Дори в предишния парламент депутати внесоха законопроект, който изискваше професионална подготовка от хората, които искат да са брокери на имоти, но парламентът беше разпуснат преди да се стигне до гласуване на текстовете.
Сред другите мерки, които са набелязани в Плана за ограничаване рисковете от изпиране на пари, е преглед на наказателното законодателство в областта на корупционните престъпления. Целта е да бъдат направени промени, които да стимулират хората да признават, ако са дали подкуп. Идеята е, ако човек доброволно признае, че е дал подкуп, от него да не се търси наказателна отговорност. Друга идея е, за хора, които сътрудничат на прокурора в особено тежки случаи на корупция, да може да се сключват споразумения за по-леки санкции.
Предвидено е да бъде направен и преглед на законодателството в областта на данъчните измами и при необходимост да бъдат изготвени промени с цел ограничаване на възможностите за укриване на налози и източване на държавната хазна. В Плана за ограничаване рисковете от изпиране на пари е посочено, че трябва да бъдат предложени и мерки за ограничаване на злоупотребите с дружества с ограничена отговорност (ООД) при данъчни престъпления.
За целта трябва да бъде направен преглед на законодателството в другите страни от ЕС относно съществуващите практики при регистрация на дружества с минимален капитал. В момента според Търговския закон капиталът на ООД не може да бъде по-малък от 2 лв., което явно се използва за регистриране на много фирми с цел данъчни измами или пране на пари. В Плана за действие е записано, че може да бъдат предложени допълнителни изисквания при регистрация на дружества с минимален капитал.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
ЗАЩО 30 ГОДИНИ ПОЗВОЛЯВАТ ТАЗИ ДАЛАВЕРА !!??
и защо има плосък данък?В най бедната ,измъчена и окрадена страна,плосък данък?
Данъка, така или иначе, се плаща на данъчна оценка. Тоя какви си ги съчинява?
Не се лъжете.Това ще бъде опит да се препълнят джобовете на нотариуситеграбители.Едно е сделката да е на 10 х.лв.,с нотариална такса 200 лв.,друго е да на стойност50 х.лв.,с1500 лв. за зжоба на нотариуса.Абе,като сметнете 6 грубо разходи по сделката,ви става ясно.
Ххаахха, спомняте ли си нотариус Цацарова, на прокурор ЦАЦАРОВ жена му и нейната сделка 2008г, където е на данъчна оценка ................и й се наложи да ......................... прочете си сами... Цацаров, който е председател на Пловдивския окръжен съд, бе изслушан на 10 декември в Етичната комисия на ВСС. Той трябваше да отговаря за имотна сделка на съпругата му Меглена, която е нотариус. През 2008 година тя и нейна близка (също нотариус) решават да купят овощна градина. Сделката е сключена,
статия от интернет
Купувайте на каквато си искате оценка, но в нотариалните актове влагайте клаузи по неустойка при "неочаквано" връщане, които да са по пазарна цена към датата на връщане. Така шизофрениците ще останат с пръст в устата когато поискат да се правят в 3 годишният давностен срок, че "не са били разбирали че извършват сделка".