Смениха болничен управител заради далавери

https://blitz.bg/obshtestvo/smeniha-bolnichen-upravitel-zaradi-dalaveri_news16723.html Blitz.bg

Нов управител бе назначен на поликлиниката в Казанлък - д-р Петър Лулчев. Предишният управител д-р Красимир Йолевски бе отстранен от длъжност за финансови нарушения. Проверка на Агенцията за държавна финансова инспекция установи, че през 2006 г. д-р Йолевски неправомерно е получил 3300 лв по граждански договор за участие в извънработно време в наборна комисия.

Така е причинена вреда на здравното заведение. Освен това  тогава Агенцията констатира, че са сключени договори под минималните цени за отдаване под наем на лекарски кабинети и помещения и по този начин на поликлиниката са нанесени вреди от порядъка на 108 014 лв. Проверката на Агенцията за държавна финансова инспекция отчете и други нарушения: за гориво на служебни автомобили, за неизвъшени домашни визити на пациенти и пречинени вреди на дружеството. Д-р Лулчев, който след д-р Йолонски бе назначен временно на длъжността управител на „Медико- санитарен център Поликлиника”ЕООД-Казанлък спечели конкурса и ще остане постоянно на поста за три години, информират от здравното завадение в града на розите. /Керка Хубенова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай