Филм за еволюцията на неандерталеца към хомо сапиенс ще бъде сниман в плевенското село Горталово. Документалната продукция е съвместно начинание на френски и български екип.
Някъде в началото на февруари ще започнат снимките на лентата. Плановете са за два снимачни дни в периода от 1 до 15 февруари. Ограждането на снимачния терен обаче започва още от 15 януари. За да не се създават затруднения през това време за туристите, дошли да видят красивата екопътека край река Чернелка при Горталово, ще се ползва обходен маршрут
В Горталово са снимани част от знаменитите сцени на лентата „Сватбите на Йоан Асен Втори”, конниците от филма за хан Аспарух, сцени от популярния „На всеки километър”. /Георги Стоянов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.