София ще се сдобие с музей на тоталитарното изкуство

https://blitz.bg/kultura/sofiya-shte-se-sdobie-s-muzey-na-totalitarnoto-izkustvo_news70228.html Blitz.bg

Музей на тоталитарното изкуство ще бъде построен в София. Създаването му е част от стратегията за водещите столични музеи, гласувана на заседание на кабинета. Там ще бъдат съхранявани произведения на изкуството от времето на комунизма у нас.

Сградата ще се намира в близост до тази на КАТ. Министърът на културата Вежди Рашидов обясни, че тя ще бъде разположена на 4 декара площ. Във въпросния район културното ведомство притежавало 10 декара земя.
На останалата част от имота ще бъдат построени депа, където ще бъдат съхранявани произведения на изкуството, част от реквизита на операта, както и множество кино ленти, които в момента се съхраняват в частни хранилища и за което институциите плащат големи наеми, пише "Новинар". /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай