Старозагорските пенсионери излизат на протест

https://blitz.bg/obshtestvo/starozagorskite-pensioneri-izlizat-na-protest_news18636.html Blitz.bg

На протестен митинг излизат днес на обяд в Стра Загора пенсионерите, предаде кореспондентът на Агенция Блиц в града. Причината е символичното увеличение на пенсиите.

На площада в парк „Алана” те ще скандират срещу „полувенчатото осъвременяване на пенсиите” и ще разискват излишъка от четири милиарда лева, от който те не получиха почти нищо. Пенсионерите ще настояват за увеличаване на минималния индивидуален коефицент при пенсиониране, който да стане минимум 1.5. А също и вдовишките пенсии от 20 на сто да се увеличат на 50 на сто.”Единство плюс натиск е равно на успех”- гласи мотото на протестите на хората от третата въдзраст в Стара Загора.
Керка Хубенова /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай