Така го чувстват: Младежи обърнаха хладилник върху паркиран автомобил

Само на метри от мястото на инцидента, на близката пешеходна алея, камерата улавя и предполагаемите автори на вандалския акт.

https://blitz.bg/stolitsa/taka-go-chuvstvat-mladezhi-obarnaha-hladilnik-varhu-parkiran-avtomobil_news1158751.html Blitz.bg

Това, което на пръв поглед за преминаващите изглеждаше като поредния странен софийски абсурд, всъщност се оказа проява на чисто хулиганство посред бял ден.

Инцидентът се е разиграл на столичната улица „Цар Иван Асен II“. Авторката на сигнала и кадрите, Калина Челебиева, споделя в социалните мрежи за грозната проява, на която е станала свидетел.

Според нейния разказ, двама видимо неадекватни младежи са преминали по улицата и без никаква причина са ритнали оставен на тротоара тежък хладилник, събаряйки го директно върху предната част на паркиран автомобил марка Smart.

На снимките се вижда как уредът е паднал странично и се е забил в предната броня на колата.

Г-жа Челебиева веднага е подала сигнал на спешния телефон 112 с надеждата полицията да реагира навреме и да установи извършителите, изразявайки загриженост за материалните щети по колата и състоянието на собственика ѝ.

Само на метри от мястото на инцидента, на близката пешеходна алея, камерата улавя и предполагаемите автори на вандалския акт. 

Двамата младежи се разхождат в изключително непринуден вид - единият е гол до кръста, със синя хавлия на врата, и пренася бутилки с алкохол, докато необезпокоявано се чука за „наздраве“ със своя спътник.

Абсолютното им безразличие към преминаващите наоколо семейства с деца и пешеходци само потвърждава неадекватното им и арогантно поведение в градска среда.

Остава въпросът кога подобни хулигански прояви по софийските улици ще започнат да срещат бързи и ефективни санкции.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай