Орденът на рицарите тамплиери на Йерусалим раздаде храна на местни сиромаси в Ловеч днес.
Начинанието под името Рождественска трапеза протече с участието на кмета Минчо Казанджиев, а сред спомоществователите му бях ред ловешки фирми. Отец Кънчо отслужи водосвет за здраве и сполука на гражданството, съобщи шефът на Националния съюз безопасност и охрана -Ловеч и тамплиер Петър Магеранов.
Според него инициативата показала, че в града бедняците са под очаквания брой. "Дано това да е истината. Струва ми се обаче, че ловчанлии все още са запазили достолепието и гордостта си, и затова не се струпаха на опашка. Както те, така и мнозинството българите в момента наистина са изправени пред ръба на оцеляването. В случая единственото добро е, че ние запазваме все още прочутата си висока духовност и благородство", каза Магеранов. /Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.