Два трамвая дерайлираха заради снега на столичния булевард "Константин Величков". Спряно е движението на всички мотриси по улица "Пиротска", съобщиха от "Градски транспорт".
По коловозите има наструпани лед и сняг, което създава риск за беопасността на движението на трамваите.
Според началника на Столичния инспекторат Веска Георгиева пък ще се наложи центърът на София да бъде затворен за всички автомобили, за да може техниката на почистващите фирми да се справи с натрупалия сняг.
Това ще стане след 10.00 ч.
Движението по основните пътни артерии на столицата е затруднено още от рано сутринта, въпреки че снегорините не спират да работят. Закъснението на градския транспорт стига до 40 минути.
Пренасочват се сили и техника там където се налага, особено по стръмните участъци на улиците. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.