Тук е! Първия БГ изтребител F-16 кацна у нас ВИДЕО

Бойната машина прелетя цялото разстояние до авиобаза "Граф Игнатиево" на собствен ход

https://blitz.bg/obshtestvo/tuk-e-parviya-bg-iztrebitel-f-16-kacna-u-nas-video_news1076045.html Blitz.bg

Първият изтребител F-16, блок 70, закупен от България по договора с "Локхийд Мартин", кацне в страната ни преди минути.

Бойната машина, която беше официално представена през февруари на церемония в Южна Каролина, прелетя цялото разстояние до авиобаза "Граф Игнатиево" на собствен ход, със зареждане във въздуха.

Въпреки че ремонтните дейности в авиобазата все още продължават, съоръжението е напълно готово да приеме новия изтребител. Официалното представяне на F-16 пред обществеността е насрочено за 12 април, когато ще бъдат финализирани всички процедури по прехвърлянето.

Военният министър Атанас Запрянов коментира пред медиите процеса на приемане на новия боен самолет: "F-16 трябва да пристигне на 2 април, официалната церемония трябва да се проведе на 12 април, тъй като самото пристигане на самолета изисква повече от седмица неговото реално документално предаван.

Като кацне вече не е наш, има процедура, по която американската страна след като е прелетяла и предоставила самолета да се проверят документите, има митнически процедури и други, които като минат в един момент става наш".

Придобиването на новите изтребители F-16 представлява важна стъпка в модернизацията на българските военновъздушни сили и укрепването на отбранителните способности на страната в съответствие със стандартите на НАТО.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
4 Коментара
Ееее
преди 1 година

Браво бе. Щом е стигнал на собствен ход , ще го бъде, амин.

Откажи
ватен
преди 1 година

ТЪПАНАР.....

Откажи
Zar boris
преди 1 година

Bokluzite i golemi podlogi na ewrogeiovete mogat Li da kajat kakwo znaci za Edin samolet "sobstwen hod"????? PEDERUGI !

Откажи
Zar boris
преди 1 година

Bokluzite i golemi podlogi na ewrogeiovete mogat Li da kajat kakwo znaci za Edin samolet "sobstwen hod"????? PEDERUGI !

Откажи