Панайот Рейзи продължава да управлява с размах Созопол и демонстрира поведение на феодал с неограничени правомощия, показва разследване на „Уикенд“. Напук на забраната да ръководи града, отстраненият от поста кмет на няколко пъти смело и демонстративно ходел в сградата на общинската администрация, влизал в кабинета си и сядал на стола, който затопляше в продължение на близо 12 години.
Никой не смеел да му се противопостави – в общината се страхували, че пак ще спечели изборите  и хората може да си загубят работата , ако му се опълчат.

Временно изпълняващата длъжността Катя Стоянова, която е избирана за заместник кмет от самия Рейзи, стърчала до него като секретарка и притеснено пристъпвала от крак на крак. Подобно дръзко поведение би трябвало да завърши с арест, ако живеем в правова държава, коментират жители на градчето, които независимо че подготвят сигнал до прокуратурата със снимков материал, все още се ужасяват да не би нахалният местен диктатор да им отмъсти с мутрите на авера си Георги Тумпалов.

Созопол продължава да живее в страховете си от времената, когато Рейзи и Тумпала управляваха в тандем. Няма и помен от някакво притеснение, вследствие на започналото разследване, че кметът по престъпен начин е присвоил 2 милиона лева. Впрочем двамата герои на прехода продължават да демонстрират недосегаемост и пълен контрол над събитията. Вероятно това е причината Рейзи да продължава да привиква на килимчето общинските 11-те общински съветници на ГЕРБ и още 6-7 кметовете на кметства. Рейзи обяснявал, че отново ще командва официално Созопол, твърди информатор на „Уикенд“ от въпросните сбирки. На последното подобно събиране преди малко повече от две седмици разследваният градоначалник попитал общинския съветник Георги Пинелов вярно ли е, че ще приеме да е кандидат за кмет от ГЕРБ. След като на няколко пъти не получил отговор на настоятелния си въпрос, Рейзи грубо изгонил Пинелов от сбирката. Всичко това се случва зад гърба на Бойко Борисов, който еднолично показа червен картон на Рейзи и го накара да напусне партията.

Бившият кмет влезе в ГЕРБ по покана на Цветан Цветанов и минаваше за негов изключително доверен човек в региона. Според независими наблюдатели на процесите Рейзи се е отчитал подобаващо на бившия втори в партията и държавата, докато една от най-богатите общини в страната Созопол затъвала в дългове.

Увереността на Панайот Рейзи, че и следващите избори са му в кърпа вързани, идвала от акумулирането на огромен финансов ресурс през замъка в Равадиново на Георги Тумпалов, който иронично е наричан граф Тумпала. Кичозният замък на практика е нелегална печатница за пари. Всеки ден средно по 100 хил. лева безотчетни влизат в джоба на Тумпала. Спирал е работата си само в изключителни случаи както преди броени дни, за да посрещне гостите на сватбата на СИК. Именно в Равадиново 300 души бяха поканени от силовия бос Красимир Маринов-Големия Маргин за сватбата на дъщеря му Александра.
Така нареченият замък е най-големият паметник на безхаберието на властите и на повсеместната корупцията в България. Това каменно чудо, резултат от обединените усилия на строителната и архитектурна халтура, е изградено незаконно върху земеделска земя, с непроменен статут и предназначена за животновъдна ферма. Така вместо да отглеждат кокошки, крави и свине Тумпалов и покровителят му Рейзи вземат входни такси без да издават касови бележки и да плащат данъци. Сградата няма разрешение за ползване, а собственикът й не е плащал местни данъци и такси към община Созопол, на чиято територия функционира повече от 13 години и по твърдения на самия граф и на Рейзи е най-оборотният търговски обект в общината.

3 милиона милиона лева месечен приход
а през останалите месеци на годината оборотът достига до 1 милион лева. С този финансов ресурс Рейзи и Тумпалов съумяват да тушират в зародиш всяка проверка от компетентните органи. Казват, че над 30 души, които се водят „проверяващи”, получавали месечна заплата от по 1000 лева, за да си затварят очите за бруталното беззаконие. Единственият начин незаконният обект да затвори врати е прокурорът Гешев да прати екип от София, коментират в Созопол.

На една от сбирките си в ресторанта в Равадиново на общинския съветник от ГЕРБ Стойчо Неделчев, по-известен като Стойчо Манджата, Тумпала и Рейзи са се хвалили, че имат ресурс спокойно да спечелят изборите за кмет на София, а какво оставало за Созопол. За тяхната кауза щели да работят незаконните милиони, върху които не са платени никакви данъци и автоматично стават черна каса за печелене на власт, влияние и нови пари.
И Панайот Рейзи, и граф Георги Тумпалов, чиито деца са съдружници в затворения от НАП аквапарк, попадат под ударите на закона многократно. Всъщност макар аквапъркът да е официално затворен от данъчните, обектът функционира и това лята „на черно”.
 
Тумпала е персонаж от годините, когато силовите групировки СИК и ВИС „застраховаха“ повсеместно българите, а Първа частна милиция раздаваше „справдливост“ по Южното Черноморие. Арестуван е за кражби на мрежи от Океански риболов, разследван е за рекет и изнудване и са му запорирани сметките от комисията „Кушлев“. Рейзи пък към днешна дата е във фокуса на мащабно разследване за престъпления в особено големи размери. Това обаче не им пречи да продължават да дерибействат и да живеят над закона, управлявайки безметежно Созопол и региона.

Като капак на всичко звучи предложението на Панайот Рейзи да направи Георги Тумпалов почетен гражданин на Созопол. Последното е в пълно съзвучие с многобройните бутафорни награди от бутафорни организации, които граф Тумпала си урежда, за да си купи нова биография. Трагикомичното е когато държавата участва в тази подмяна. В този смисъл е добре министърът на туризма Николина Ангелкова да даде обяснение по какви критерии е обявявала кичозния замък за атракцион номер 1 в България