Сградата на Министерския съвет (МС) ще бъде осветена в цветовете на украинското знаме и българското знаме. Това съобщиха от правителствената информационна служба.
Поводът за инициативата е третата годишнина от започването на широкомащабното военно нахлуване на Русия в Украйна.
Осветяването на сградата на Министерския съвет е в подкрепа на Украйна и е израз на солидарността с украинския народ.
Осветяването ще бъде извършено днес от 19:00 часа.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.