Улица без тротоар дебне жертви

https://blitz.bg/obshtestvo/ulica-bez-trotoar-debne-zhertvi_news28129.html Blitz.bg

Улица "Майор Векилски" в столицата се превръща в истински кошмар за хората живеещи в четири големи блока, непосредствено до стената на Централния затвор. Липсата на тротоар, принуждава стотици родители да треперят за децата си. Агенция БЛИЦ видя как по улицата се движат коли, а между тях слаломират хората от квартала.



С построяването на "Кауфланд" в началото на "Майор Векилкски" положението стана още по тежко, оплакват се хора от района. Голямата търговска верига е изградила тротоар само пред магазина си, а трафикът на колите по улицата без тротоар се е увеличил заради пазаруването в модерния супермаркет. Освен многото автомобили по тази улица се движат и много граждани, пазаруващи стоки. Липсата на тротоар, кара столичани да се движат по улицата между колите, държайки децата си за ръка. Има окаляна отъпкана пътека отстрани, на която при добро желание може да се изгради тротоар, защото сега хората не искат да вървят по калта и крачат между колите. "Уж сме в Европа, а никой не се сеща за нас, може би чакат да блъснат някой, за да сложат тротоар от общината", жалва се жена, която се движи оглеждайки се страхливо между профучаващите коли. "Като вали дъж е ужас, получават се локви, колите ни плискат, тротоар има само в края на улицата", ядосва се тя. Точно до опасната улица има и детска площадка, като единствено калта я разделя от улицата.
В другият край на улицата (откъм входа на затвора) също има наченка на тротоар, но той е окупиран от коли и движението по него е невъзможно.
Липсата на тротоар се чувства особено през вечерта, когато трафикът по улицата става особено силен, а гражданите се засилват да напазаруват за вечерната трапеза, твърдят хората от четирите блока до затвора. Те са свикнали да треперят за децата си, а вече почти са загубили надежда общината да се сети за тях. / Милан Николов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай