Уволненият шеф на „Гробищни паркове“ в София: Това е политическа разправа

Румен Димитров обяви, че ще оспорва дисциплинарното си уволнение в съда и обвини Столична община в предварително подготвена процедура.

https://blitz.bg/obshtestvo/uvolneniyat-shef-na-grobishtni-parkove-v-sofiya-tova-e-politicheska-razprava_news1151966.html Blitz.bg

Бившият директор на Общинско предприятие „Гробищни паркове“ Румен Димитров изпрати официална позиция до медиите след дисциплинарното си уволнение, като определи действията срещу него като „незаконосъобразни, предварително подготвени и мотивирани от политически, а не от правни съображения“.

Припомняме, че кметът на София Васил Терзиев съобщи вчера, че е освободил Димитров след проверка на Столичния инспекторат за противодействие на корупцията. Според общината проверката е установила сериозни нарушения и пропуски в управлението на предприятието, като са освободени и двамата заместник-директори.

В своята позиция Румен Димитров твърди, че процедурата по дисциплинарното му уволнение е била проведена в нарушение на Кодекса на труда.

По думите му заповедта за уволнение е била подготвена предварително, още докато е давал писмени обяснения.

Терзиев проговори за шефа на гробищата, слага край на този кошмар

„Това превръща процедурата в формална и предварително решена“, посочва той.

Димитров оспорва и част от твърденията за нарушения, като заявява, че те попадат извън законовите срокове за налагане на дисциплинарно наказание.

Според него Столична община е била запозната с всички действия, договори и разходи още към момента на извършването им, тъй като предприятието не е самостоятелно юридическо лице, а звено към общината.

В позицията си той обръща специално внимание и на казуса с достъпа до Националната база данни „Население“, като твърди, че той е бил предоставен със заповед на кмета на София.

Карлос Контрера: Гробищата в София са кална джунгла, населена с тъмни субекти

По отношение на обществените поръчки и разходите Димитров подчертава, че предприятието не е самостоятелен възложител по Закона за обществените поръчки и работи под контрола на общината.

Според него в заповедта липсват доказателства за реално нанесени вреди, злоупотреба с доверие или системни нарушения.

„Налице е опит чрез дисциплинарна процедура да бъдат прехвърлени институционални и административни проблеми върху едно лице“, заявява той.

Румен Димитров обяви, че ще защитава правата си по съдебен ред и изрази увереност, че съдът ще установи незаконосъобразността на уволнението му.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
От оня свят
преди 1 месец

А ти си мега корупционер и изнудвач!Скрий се!

Откажи