Важна новина за всички шофьори! Няма прошка, промяна готви страшна тесла за джигитите

https://blitz.bg/obshtestvo/vazhna-novina-za-vsichki-shofyori-nyama-proshka-promyana-gotvi-strashna-tesla-za-dzhigitite_news581247.html Blitz.bg

Нови санкции за джитите на пътя, които МВР предлага да се запишат в обсъждания в момента нов закон. Предвижда се шофьорите да остават без книжка при три провинения, направени в рамките на една година – например минаване на червено, неправилно изпреварване, превишена скорост или употреба на алкохол, съобщава bTV.

Ангел Благоев е получил наказание един месец без шофьорска книжка заради това, че през 2016 г. не е дал предимство на пешеходна пътека. Заради наказанието не ходи на работа, тъй като е професионален шофьор. Не приема и идеите за дългосрочно отнемане на книжки.

„Много е една година, това значи хората да останат без хляб, без работа”, казва той.

Експерти контрират, че при три провинения за година шофьорът вече влиза в графата на опасните нарушители. От столичния КАТ пък отчитат рекорд – през 2018 г. са отнети 693 книжки. За употреба на алкохол и наркотици са отнети 161 свидетелства.

Някои са хващани да карат пияни по два и по три пъти. Затова новите идеи за наказания целят повече контрол над системните нарушители.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай