Първи, втори и трети перон на Централна гара в София днес бяха блокирани. Около 100 души от протестиращите излязоха на релсите.
Протестиращите настояха за оставка на ръководството на БДЖ и спиране на приватизацията на дружеството.
Минути, след като те окупираха гарата, представител на протестиращите обяви, че към тях е тръгнала военна полиция: "Нека не стигаме до сблъсъци, обещахме гарата да е блокирана само за десет минути, предлагам да се оттеглим", заяви той.
След това за малко протестиращите блокираха “Лъвов мост”. След като се оттеглиха от Централна гара, те се насочиха в посока “Мария Луиза”. Движението по бул. “Сливница” бе блокирано за около 30 минути./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.