Жените, които раждат с цезарово сечение у нас, са 35-40% по неофициални данни, пише "Тереграф", като се позовава на дружество "Естествено". През последните години непрекъснато се увеличавал броят на дамите, предпочитащи секцио и това се превръщало в основен проблем, смятат в дружеството.
От 11 до 17 май у нас ще се отбележи Световната седмица на естественото раждане. Мотото й е посветено на загриженост от нарастващия процент на цезарови сечения в света.
През седемте дни на инициативата общественото внимание ще бъде привлечено към теми и проблеми, свързани с естественото раждане. Автор на проекта е френската неправителствена организация AFAR. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.