Вторичен трус е усетен в Петрич

https://blitz.bg/obshtestvo/vtorichen-trus-e-useten-v-petrich_news50162.html Blitz.bg

По данни на Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН на 25.05.2009 г. в 10 часа и 59 минути българско време е регистрирано земетресение с епицентър на около 160 км. в югозападна посока от гр. София, извън територията на страната.

Земетресението е с магнитуд около 4 по скалата на Рихтер и е усетено в района на общ. Петрич, обл. Благоевград.
Няма данни за пострадали хора и причинени материални щети. 

По-рано днес  от Геофизичния институт на БАН съобщиха за БЛИЦ, че може  да бъдат усетени слаби земетресения. Възможно е те да са със сила до 3 или 4 по скалата на Рихтер, което било нормално. 
От 18 часа вчера до 2 часа днес са регистрирани 250 земни труса, като 30 от тях са с магнитуд над 2.5 по скалата на Рихтер. Всички трусове са извън територията на страната. Епицентърът на земетресенията е района на Валандово в Македония.

Засега няма индикация на територията на страната да бъде регистрирано по-силно земетресение. Времевата графика на земетресенията въври към затихване, вторични трусове стават и в момента. Те ще продължат седмици, но са нещо нормално, увериха от института. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай