На места обилният снеговалеж в София създава усложнения, съобщиха от пресцентъра на Столична община. Към момента продължава работата на почистващите фирми. Затварят се и двата пътя за Витоша, за да се извърши механизирано снегопочистване.
Към момента градският транспорт се движи при зимни условия и няма откъснати селища и квартали, които да не се обслужват.
Във връзка с обилния снеговалеж и минусовите температури, Столична община призовава шофьорите да излизат на пътя само с изправни и добре оборудвани за сезона гуми, както и да карат със съобразена с пътните условия скорост.
Пътувания да се предприемат само ако е наложително. Гражданите да съобразят времето си за пътуване със създаващите се затруднения в трафика при силен снеговалеж, какъвто е днешният.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.