Жълтеница вилнее в търновско село

От община Полски Тръмбеш са направили дезинфекция по домовете, в детската градина и училището

https://blitz.bg/obshtestvo/zhaltenica-vilnee-v-tarnovsko-selo_news479238.html Blitz.bg

Осемнайсет жители на село Раданово, община Полски Тръмбеш, са се разболели от хепатит А през последния месец, съобщиха от Регионалната здравна инспекция.

"Трудно е да се каже откъде е тръгнала заразата, защото инкубационният период на хепатит А е 40-50 дни, но определено това е епидемичен взрив", коментира пред БНР д-р Ирина Млъзева от Регионалната здравна инспекция във Велико Търново. По думите й, се очакват още случаи на жълтеница в село Раданово.

От община Полски Тръмбеш са направили дезинфекция по домовете, в детската градина и училището за ограничаване разпространението на болестта на мръсните ръце.

"Направено е изследване на водата в местните водоизточници в Раданово. Нямаме притеснения. Заразата не е от тях", посочи още д-р Млъзева.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай