Община Твърдица отбеляза 147-ата годишнина от Освобождението на България с редица събития, а кулминацията беше тържественият концерт навръх Трети март.
В началото слово имаше от кмета на Община Твърдица Мария Гвоздейкова-Златева.
Стотиците присъстващи в залата се насладиха на страхотните изпълнения на участниците в концерта и бурно ги аплодираха, а след концерта бяха въодушевени и разпалено коментираха видяното. Водещи бяха Николина Славова и Любомир Георгиев.
Участие взеха вокална група "Медени звънчета" при СУ "Неофит Рилски" с ръководител Росица Иванова, певческа група и танцов състав при Социален дом (град Твърдица) с ръководители Белчо Белчев и Иван Вълчев, клуб по спортни танци "Яница" с ръководител Йордан Йорданов, гайдарски състав с ръководител Стоян Христанов, вокална група "Романс" с ръководител Емил Минев, детски, средношколски и самодейни танцови състави с ръководител Ивелин Иванов.
Тържеството продължи пред сградата на Общината и Паметника на освободителите с тържествена заря-проверка в почит на местните и националните герои, пожертвали живота си за свободата.
На събитието присъстваха кметът на Община Твърдица Мария Гвоздейкова-Златева, председателят на Общински съвет гр. Твърдица Петко Таранджиев, зам. кметовете на Община Твърдица Ваня Ишмерова и Пламен Вълчинков, кметове от населените места от Общината, общински съветници, граждани и гости.
147-та годишнина от Освобождението на България беше тържествено отбелязана в Твърдица. В празничния ден пред сградата...
Публикувахте от Община Твърдица - официална страница в Вторник, 4 март 2025 г.