Шефът на вътрешната комисия в Народното събрание Минчо Спасов смята, че за разкриването на истината около Ахмед Емин трябва да се поразровят архивите на бившата Държавна сигурност.
"Около 12-13% от служителите на ДАНС са били служители на ДС. Трябва да търсим генезиса и връзката за смъртта на Ахмед Емин в колекциите на ДПС, и на хора от бившите тайни служби", каза Спасов пред БНР.
Той подкрепи акциите "Наглите" и "Октопод", но уточни, че медийната гласност, която им се дава, пречат на тяхната ефективност. "Хора като Ахмед Емин и Алексей Петров са като електрошокова палка за хората на високи постове, за да не се самозабравят“, добави Минчо Спасов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.