Спор няма, че има разлика между поколенията. Хората от моето поколение протестираха срещу т.нар. от нас "ченгета" - кадрите на Държавна сигурност и РУМНО. Имаше митинги, натиск за разкриване на досиетата им, желание те да бъдат изхвърлени от постовете, които заемаха в държавни и общински структури.
По-радикалните от нас дори настояваха да се въведе забрана тези кадри да участват в приватизацията на държавна собственост.
Това коментира по повод протестите за кмета на Варна бившият евродепутат Александър Йорданов, цитиран от ПИК.
"Днес с тревога наблюдавам как се организират протести в подкрепа на наследниците на тези, срещу които моето поколение протестираше. Странно, но факт! Това наистина е промяна", отбелязва той.
"И колко интересно само се получава? Точно дечурлигата на тези, срещу които някога протестирахме, станаха яки бизнесмени и дори народни любимци, ако съдим по симпатиите, с които се ползват популярни кметове като варненския и столичния", по думите на Йорданов.
Благомирните и ненагледните
Според него, при такава промяна на обществените нагласи, няма съмнение, че борбата с корупцията се изражда в публична любов към разследваните за корупция.
"И като по правило това са все лица от фамилии, за които вече е неудобно да питаме откъде им е дошло богатството.
Прокуратурата и съдът стават "лошите", а "добрите" са те - образите благомирни и ненагледни. Това наистина е пълна промяна и неслучайно тя се символизира от партия с името "Продължаваме промяната".
Тази "промяна" нехае за Върховенството на правото. Тя е на вълната на Върховенството на протеста срещу правото. Затова и аз си оставам при моето поколение", обобщава Александър Йорданов.
