Бивша правосъдна министърка стана заместничка на Мая Манолова

Безпрецедентно Диана Ковачева получи гласовете на всички присъстващи 152-ма присъстващи в залата депутати

https://blitz.bg/politika/bivsha-pravosadna-ministarka-stana-zamestnichka-na-maya-manolova_news389504.html Blitz.bg

Бившата министърка на правосъдието в кабинета на първото правителство на Бойко Борисоав Диана Ковачева бе избрана от парламента за заместник на омбудсмана на републиката Мая Манолова. Кандидатурата й подкрепиха всички присъстващи в залата 152 депутати.

Кандидатурата й бе предложена от самата Манолова, която заяви, че е направила избора си сред 9-ма кандидати от неправителствения сектор.

Те са били оценени от авторитетни юристи и Ковачева е събрала най-много точки.

Експравосъдната министърка ще отговаря за проблемите на местата за лишаване от свобода, както и за обновяването и по-голямата публичност на сайта на институцията.

Ковачева е директор на българския клон на "Прозрачност без граници".

Тя влезе в първия кабинет на Бойко Борисов през 2011 г., след като тогавашният правосъден министър Маргарита Попова бе избрана за вицепрезидент.

Ива НИКОЛОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай