Бившите ДС ченгета остават с държавни ордени

https://blitz.bg/politika/bivshite-ds-chengeta-ostavat-s-darzhavni-ordeni_news93071.html Blitz.bg

Служители на бившата Държавна сигурност ще продължават да получават ордени и медали. Старата практика остава, след като депутатите отхвърлиха предложението на синия депутат Лъчезар Тошев тази привилегия да бъде отнета на бившите ченгета.

В началото на месеца Лъчезар Тошев поръча изследване на НЦИОМ по въпроса.

От него стана ясно, че повечето българи не са съгласни сътрудници на репресивния апарат на бившия комунистическия режим да бъдат удостоявани с държавни награди. 58% от анкетираните не одобряват бивши агенти да получават медали и ордени

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай