Уволнете некадърниците от ЦИК! Така конституционалистът доц. Борислав Цеков избухна във Фейсбук.
Имаха да изчислят резултатите от 2000 секции - близо 2 седмици не им стигнаха. След избори изчисляват резултатите от повече от 12 хиляди секции за 72 часа. А сега? Саботаж. Злоумишлен и противозаконен. Уволнете ЦИК!
Ето какво написа още той в друг свой пост:
Понеже определени среди пак започнаха с дежурното ругателство и оклеветяване на прокуратурата, ето истината, оповестена тази сутрин от "Информационно обслужване":
"Информационно обслужване" НЕ е предоставяла на Софийска градска прокуратура протоколите, изпратени от Конституционния съд, както и техни копия.
Компанията върна на ЦИК всички изходни документи, получени от комисията, които са предоставени от Конституционния съд. Информационно обслужване не разполага с копия или оригинали на тези протоколи.
Компанията оказва пълно съдействие на всички компетентни държавни институции във връзка с конституционно дело 33/2024 г."
Оставка на ЦИК - веднага!