Борисов: "Коалиция" е мръсна дума, трябват ни над 50%

https://blitz.bg/politika/borisov-quotkoaliciyaquot-e-mrasna-duma-tryabvat-ni-nad-50_news55363.html Blitz.bg

Думата "коалиция" е мръсна дума в България, тя означава липса на отговорност, заяви на среща в Пазарджик лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Ако ме принудят да влизам в коалиция, това ще бъде пагубно и за нас, и за вас, и за всички останали, затова ни трябва победа над 50%, допълни той.

Участваме сами в изборите за Народно събрание, защото искам да отговарям за себе си и за моите хора, добави Борисов. Иначе идват малките партии и поставят условия, а аз не мога да нося отговорност за другите, каза лидерът на ГЕРБ. Той добави, че "ако на пети юли ГЕРБ не победи с пълно мнозинство, нищо ново няма да се случи в България".
Борисов каза, че ако ГЕРБ управлява, "реваншизъм няма да има, но ще има върховенство на закона и възмездие". "Тези, които са крали, които са получавали сгради на центъра на София без пари, тези, които са правили замени за над 50 000 декара, ще трябва да ги върнат", заяви той. 

Борисов допълни, че вече е избрал експерти за всички бъдещи постове. Ако изборите са честни и няма "преливане" на гласове между ДПС и БСП, ние ще бием, коментира той. В отговор на журналистически въпрос лидерът на ГЕРБ заяви, че ако не може да състави самостоятелно правителство, ще остане в опозиция. Той заяви, че ако това се случи, "на втория месец ще има нови избори, защото при първия вот на недоверие правителството ще падне". /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай