Министър-председателят на България Бойко Борисов продължи задочния сблъсък с предшественика си Сергей Станишев. Арена на поредната словесна престрелка стана град Шабла. "Искам да кажа на всички пенсионери, че аз им вдигам пенсиите, а не Станишев", заяви Борисов по време на посещението си в черноморския град.
Той подчерта, че увеличението на пенсиите е обявено от Сергей Станишев, но реално се плаща от новото управление на страната. Борисов допълни, че предходното правителство е оставило страната в незавидно положение в много отношения и всички пари са били изхарчени до месец август, което по думите му не е честно. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.