По повод скандалното изявление на кмета на София Бойко Борисов, че е знаел за „…огромните пари, които изтичаха за балиране, складиране в бази, депониране, складиране в чужди сметища…”, БСП ще поиска проверка от прокуратурата на всички договори за балиране и извозване на балите с боклук от София. Това съобщиха от пресцентъра на партията.
Наложително е Бойко Борисов да бъде разпитан, защото очевидно той знае кой е извършвал кражбите.
Столичният кмет няма желание да търси ново сметище и не желае да закрие депото в Суходол- ако то се изчерпи, ще се върне балирането. Очевидно Бойко Борисов иска това да се случи.
Намеците за злоупотреби от страна общинските съветници от БСП са нелепи, защото партията не е управлявала София, заявяват още от партията. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.