Царят обядва с престолонаследника на Холандия

Фото: Параскева Георгиева

https://blitz.bg/politika/caryat-obyadva-s-prestolonaslednika-na-holandiya_news50248.html Blitz.bg

Цар Симеон II днес се срещна на работен обяд с престолонаследника на Кралство Холандия Негово Кралско Височество принц Вилем-Александър Орански. Официално той става наследник на холандската корона на 30 април 1980 г., когато майака му се възцарява на холандския престол.

Припомняме, че българското царско семейство поддържа дългогодишни топли приятелски отношения с кралското семейство на Холандия. През октомври 2004г. Симеон II и съпругата му доня Маргарита бяха специални гости на кралица Беатрикс в нейната резиденция- двореца „Хьоис тен Бош”.
Принцът е в София по повод откриващата се днес регионалната министерска конференция "Водоснабдяване и санитация на малките населени места в Черноморския регион", която се провежда в рамките на 12-то заседание на Съвещателния борд на генералния секретар по водите на ООН. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай