Водят се преговори с две общини за преместването на 120 000 тона балирани битови отпадъци от София. Това съобщи в министърът на околната среда Джевдет Чакъров в предаването „Неделя 150” по БНР.
„На този етап остават още 120 000 тона балирани битови отпадъци, за които водим много интензивно преговори с две общини”, заяви той.
България няма да поиска удължаване на срока за изграждането на регионалните депа за битови отпадъци, заяви Джевдет Чакъров.
Той уточни, обаче не е реалистчно до 16 юли следващата година да бъдат изградени всички, за които страната е поела ангажимент. 27 депа вече са изградени, седем са в процес на строителство.
Екоминистърът заяви, че третирането на отпадъците и обезвреждането ще се изпълнява по всички европейски регламенти, като за целта ще се използват вече изградените депа, но ще се прибегне и до услугите на вече съществуващите общински депа, които биха могли да се подобрят или отговарящи на европейските изисквания. До средата на следващата година, даже и до април-май месец ще стартира строителството на всички регионални депа, увери той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.