Човекът след Кунева в РБ: Тя е червена кукувица - краде десни гласове и ги носи на БСП!

"Има ли нещо, което не е получила от Българската социалистическа партия в лично качество?", пита Светослав Малинов

https://blitz.bg/politika/chovekat-sled-kuneva-v-rb-tya-e-chervena-kukuvica-krade-desni-glasove-i-gi-nosi-na-bsp_news257871.html Blitz.bg

Скандално от днешна гледна точка изказване на Светослав Малинов подпали социалните мрежи. Ретро видео от архива на Канал 3 се превърна в тотален Фейсбук хит заради острите думи на доцента по адрес на Меглена Кунева. Изявлението датира от времената, когато ДСБ и "България на гражданите" бяха политически опоненти. Парадоксалното в случая не са аргументираните тези на Малинов, а фактът, че в момента той е на второ място в евролистата на Реформаторския блок (РБ), а Кунева е на... първо.

Ето какво казва Светослав Малинов по адрес на сегашния си политически съмишленик:
"Няколко думи за госпожа Кунева, за която определението "червена кукувица" за мен казва всичко. Но понеже ще се върнете, ще влезете в дебати с хора, ще започне едно празно дрънкане кой е ляв и кой е десен. Искам да зададете на всеки колебаещ се десен избирател следния въпрос: Има ли нещо, което госпожа Кунева не е получила от Българската социалистическа партия в лично качество? Тя беше министър, тя беше европейски комисар, тя зае всички позиции вътре в Тройната коалиция в полза на БСП. И само ви напомням. Дори когато НДСВ - позабравеното НДСВ, се раздели на лява и дясна част, тя застана с всички онези, които искаха да защитават Тройната коалиция. Тя винаги е стояла плътно до сърцето на БСП, до самия лидер. И е получила всичко, всичко от БСП като назначения. Нищо, че е била от НДСВ. Какво може да получи тази жена от българската политика през десницата? Нищо повече от това, което вече е получила от БСП. Тя ще върне жеста на БСП. Тя ще повтори това, което направи НДСВ, но никой не го вярваше преди изборите. Тя ще открадне десни гласове и ще ги занесе в правителството на БСП. С особено удоволствие наблюдавам много специфичните гърчове на хора, които са около нея, как отговарят на въпроса: "Вие бихте ли отишли в коалиция с БСП?" Те не могат да отговорят, защото усещат накъде ги водят, но са се прежалили и като морал, и по някакъв начин като биография. Нека да не допуснем десни гласове отново да бъдат закарани в правителство на БСП. Поне това не трябва да позволяваме този път.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай