ДБ настоя за оттегляне на Бюджет 2026

Мартин Димитров изтъка, че дори ГЕРБ и ДПС не са предлагали такъв бюджет и тегленето на рекорден дълг

https://blitz.bg/politika/db-nastoya-za-otteglyane-na-byudzhet-2026_news1159141.html Blitz.bg

"Бюджетът на "Прогресивна България" е един от най-лошите и тревожни през последните години. Дефицит от 5.7% не е имало до 1995-1996 година от времето на Жан Виденов". Това заяви народният представител от "Демократична България Мартин Димитров в декларация от трибуната на Народното събрание.

Костадинов: "Възраждане" ще внесе предложения за друг размер на бюджетния дефицит


По думите му държавата се превръща в основна причина за нов ръст на цените.

Рекорден дълг

Димитров изтъка, че дори ГЕРБ и ДПС не са предлагали такъв бюджет и тегленето на рекорден дълг.

"Къде ви е планът за реформи? Как ще спрете кранчето на корупцията? Защо няма реформи и къде са те?", запита народният представител.

Първи дебат за Бюджет 2026

Предупреждение

Мартин Димитров предупреди, че ако не бъде свит дефицитът в бюджета и ако не започнат истинските реформи, управлението на "Прогресивна България" ще се предупреди. "Допуснете ли 5.7% дефицит, това ще бъде началото на румънския сценарии с тежка бюджетна ситуация.

Да не допускаме ситуацията да се влоши драматично и после да се търсят решения. Отпушете си ушите и да помислим заедно в Национален план за реформи", призова депутатът.

Според него Бюджет 2026 трябва да бъде оттеглен. "Потърсете съгласие в Народното събрание за по-добър бюджет", призова Мартин Димитров.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
опс
преди 1 час

тоя кенеф по добре да млъкне и да ходи да се гръмне заедно с тяхното кокоресто гуру

Откажи
сорсоидна измет
преди 1 час

Това мънкащо леке дето е като дете направило беля в памперса си по добре да се скрие! Нека радев да се закопае сам! зимата ще падне всичко по улиците и метеж срещу тази измет на радев! Но до тогава да има време да потъне в блато от корупция кражби и тн

Откажи