Голямата част от депутатите от 42-ото Народно събрание влязоха в парламента значително по-рано от обичайното. Причина за това са вчерашните ексцесии пред сградата, при които пострадаха няколко политици, начело с шамаросаната Петя Раева и поругания Йордан Цонев.
Към 8.30 часа около парламента са се събрали около 100-ина граждани. Причина за това вероятно е дъждът, който се сипе над София. Въпреки това обаче се очаква до 30-ина минути числеността им да се увеличи. "Фейсбук" групата, организираща "операция кафе", е регистрирала около 4000 заявки за нестандартен протест пред Народното събрание. След падането на дъжда в социалната мрежа се появи лозунг "Аз не съм захар и не се топя от вода". /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.