Двама в ЦИК са били щатен служител и агент на ДС

https://blitz.bg/politika/dvama-v-cik-sa-bili-shtaten-sluzhitel-i-agent-na-ds_news45622.html Blitz.bg

Двама членове на Централната избирателна комисия са имали принадлежност към структурите на бившата Държавна сигурност. Те бяха обявени от Комисията по досиетата.

Александър Урумов от квотата на движение "Напред" е бил агент на ДС с псевдоним Абел. Вербуван е през 1988 година и е снет от оперативен действащ отчет две години по-късно.

Румен Еленски от квотата на БСП е бил щатен служител на Първо главно управление на ДС.

Комисията по досиетата е проверила общо 23 души от Централна избирателна комисия за избиране на членове на Европейския парламент. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай