Дядо Галактион благослови новия областен управител на Стара загора

https://blitz.bg/politika/dyado-galaktion-blagoslovi-noviya-oblasten-upravitel-na-stara-zagora_news58524.html Blitz.bg

По повод встъпването в длъжност на новия областен управител на Стара Загора Йордан Николов, днес старозагорският митрополит Дядо Галактион отслужи тържествен водосвет за здраве и просперитет, благослови Йордан Николов и му подари Светата Библия за коректив на деянията му като държавен мъж, който трялбва да действа според благото на народа си по волята на божиите закони.

„Ние бихме били извънмерно щастливи и удовлетворени да бъдем свидетели само на добри и полезни за нашите епархиоти управленски решения, чрез които Вие да им гарантирате спокойствие, сигурност и благополучие, осъществявайки държавната политика на регионално ниво и служейки за връзка на жителите на Старозагорска област с централното държавно ръководство. Ние не ще скрием и нашите надежди, свързани с добрите взаимоотношения между църковната власт и областната управа, на каквито ние се радвахме през последните осем години и които отново имат за предмет добруването на жителите на областта и наши духовни чеда и епархиоти.И тъй, поздравявайки Ви отново, като Ви увещаваме да помните, че за всяко Ваше дело и решение Вие ще носите отговорност пред Бога и народа, молитвено и отечески Ви благопожелаваме Господ Бог да Ви дарува със сили, та успешно да вършите Вашата отговорна работа”, каза в привественото си благословение Старозагорският митрополит Галактион.

Керка Хубенова,БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай