Етем изнася лекция за борбата с природните бедствия в САЩ

https://blitz.bg/politika/etem-iznasya-lekciya-za-borbata-s-prirodnite-bedstviya-v-sasht_news42793.html Blitz.bg

От 4-ти до 11 април заместник министър-председателят и министър на извънредните ситуации Емел Етем ще бъде на официално посещение в САЩ.

В българската делегация, ръководена от вицепремиера, са включени председателят на парламентарната комисия по бедствия и аварии Венелин Узунов, заместник министърът на здравеопазването д-р Стоян Стоянов, началникът на Национална Служба „Пожарна безопасност и спасяване” Николай Николов, директорът на Главна дирекция "Гражданска защита" в МИС Стефко Бурджиев и други.
Във Вашингтон министър Етем ще изнесе лекция в центъра Удроу Уилсън, посветена на обединените усилия на правителствата в борбата с природните бедствия. Министър Етем ще проведе срещи в Държавния департамент, Федералната агенция за управление на извънредните ситуации (ФЕМА), както и в Института за управление на извънредни ситуации в Емитсбърг. Делегацията ще се запознае и с дейността на Агенцията за вътрешна сигурност и управление на извънредните ситуации на Вашингтон, където на експертите от българска страна ще бъде представен плана на града за реагиране при бедствени ситуации.
На 8 април българската делегация ще посети Щатския център за спешни операции в Денвър. Предвидено е и посещение в Конгреса на щата Колорадо, както и оглед на терена на торнадото, връхлетяло града на 22 май миналата година.
В Ню Йорк министър Етем ще се срещне с представители на българската общност. Българската делегация ще бъде приета и от Брадфорд Билет - заместник - комисар в офиса на кмета на Ню Йорк. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай