Oбластният управител на София Данаил Кирилов предупреди 7 партии, че трябва да напуснат държавните си офиси, защото са изгубили право да ползват такива имоти - не са парламентарно представени и на последните избори не са получили над 1% от гласовете, съобщава "24 часа".
Според закона за партиите това са двете условия, на които трябва да отговарят политическите сили, за да получат държавен или общински офис. Кирилов обясни, че възоснова на предоставена от ЦИК справка областната администрация е изпратила предупредителни писма до 7-те партии, че трябва да освободят дадените им имоти до 30 дни.
Още за предупредителните писма можете да прочетете тук
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.