Гражданска защита влиза в МВР

https://blitz.bg/politika/grazhdanska-zashtita-vliza-v-mvr_news58381.html Blitz.bg

След няколко дни ще бъде готов проектът за изменение на Закона за МВР, с който „Гражданска защита” и телефон 112 ще преминат в структурата на МВР.

Това съобщи заместник-министърът на вътрешните работи Веселин Вучков на кръглата маса на тема : “Полицията в модерното общество: необходимата реформа в България”, организирана от Центъра за изследване на демокрацията.

Вучков уточни че "промените ще включват и възстановяването на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност” в пълния й обем от правомощия. ”Освен това ще разсекретим щатната численост на МВР", добави заместник-министърът. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай