И Мартин Димитров не препоръчва кабинвет на малцинството при криза

https://blitz.bg/politika/i-martin-dimitrov-ne-preporachva-kabinvet-na-malcinstvoto-pri-kriza_news56022.html Blitz.bg

Никога не бих тръгнал да правя правителство на малцинството по време на криза. Това заяви пред Дарик радио лидерът на СДС и съпредседател на Синята коалиция Мартин Димитров.

"От ГЕРБ носят отговорност за съставянето на правителство и те ще решат в какъв формат ще бъде то.

Тяхната идея не е ние да подкрепяме и да не носим отговорност. Подаваме ръка на господин Борисов".

Димитров допълни: “В такава тежка ситуация на криза се прави това. Ние ще предложим нашите експерти, които имат опит”.

Според него Станишев и сегашното правителство трябва да отидат на почивка на море.

Той заяви още, че няма друга партия, освен СДС, която може да се похвали, че два пъти е вадила България от криза.

Димитров обясни, че най-много се вълнува от огромния потенциал на синята коалиция.

"Имаше 11 съдебни дела преди изборите, дълго време се шегувахме, че ни трябват адвокати, а не PR-и." - продължи той.

Лидерът на СДС коментира и оттеглянето на Симеон Сакскобурготски от политиката като “много добра новина”.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай