Лидерът на партия „Величие“ Ивелин Михайлов се оплака в парламента, че той и членове на партията му са били многократно заплашвани, включително и с убийство, но институциите не са реагирали.
От парламентарната трибуна той разказа подробно за побоя на координатора в Гоце Делчев Станислав Жулев.
Той разказа, че Жулев е работил като инженер в Швейцария, но е решил да се върне да живее у нас със семейството си.
Михайлов показа и голяма снимка, на която се вижда в какво тежко състояние е намерен Жулев веднага след побоя. По думите му, полицията не е реагирала.
Михайлов се оплака още, че не е разкрит извършителят на палежа на партийния офис във Варна. „На Павел Стоименов му изпращат SMS-и с ковчези, че ще бъде погребан – пак никаква реакция“, каза той.
„Няма да говорим за заплахи да чупят краката на жена ми, три заплахи срещу мен, от „Възраждане“ идват тук и ме налазват“, добави той.
Михайлов пусна запис от телефона си с откъс от интервю на Радостин Василев. По думите му, то е по адрес на симпатизант на „Величие“, изказал се срещу Василев.

„Шеф на парламентарна партия го казва публично в интернет пред журналист, който също казва, че ще погребва децата ми, мен ще ме изтумби, ще ме остави отворен на пътя... иска да изнасилва момичета, ходи да се бие навсякъде...“, каза лидерът на „Величие“.
Председателят на парламента Рая Назарян го посъветва да подаде сигнали до органите за всички изброени от него случаи.
„Един човек го пържиха 3 минути с електрошок. Ако вземем да изброяваме събитията... И отново нищо не е станало, електрошокът бил за крави“, продължи Михайлов.
В записа, който беше пуснат от трибуната на парламента, се чува как Радостин Василев се заканва по адрес на Киро Брейка, че ще му вземе всичко във воденото срещу него дело: „И накрая на поляната ще го съблечем чисто гол, ще го пуснем да тича по центъра на Трън гол“. „С един синджир ще го пуснем. Ние можем, знаем как да го правим, тренираме го, ние сме, ще бъдем“, чува се гласът на Василев.

Лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев също взе думата. Той обясни, че цитираните негови думи са метафора. „Но ти не разбираш от тия неща, защото си тъпак безпардонен. За първи и последен път си дошъл тук и не разбираш от метафори. Към твоите хора, които ги бият – ако бяха в МЕЧ, нямаше да ги бият с тръби по главата“, заяви той.
Василев нападна подред всички депутати на "Величие", заради което получи забележка от Рая Назарян. Тя го предупреди, че ако това се повтори, ще се наложи по-тежко наказание.