Кристалина Георгиева призова да стъпим в ЕС "с двата крака"

https://blitz.bg/politika/kristalina-georgieva-prizova-da-stapim-v-es-quots-dvata-krakaquot_news69896.html Blitz.bg

България задължително трябва в близките 1-2 години да стъпи на европейския път „с двата си крака”, иначе има риск винаги да сме на опашката в ЕС. Трябва да се обединим и да спрем махленските борби, призова българският еврокомисар Кристалина Георгиева.

"Продължавам да си мисля, че е дошло времето, когато ние, българите, трябва да се обединим, за няколко години да забравим политическите си пристрастия, тези махленски борби и да вземем съдбата си в ръце и да си стъпим здраво на краката. Сега е времето да го направим", каза Кристалина Георгиева пред БНР.

Тя благодари на всички българи, които са я подкрепяли по един или друг начин по време на изслушването. Ако върша тази работа добре, хората ще се отнасят с уважение към моето мнение по всякакви въпроси и това само по себе си съм убедена, че ще бъде от полза за България, смята Георгиева.

"Аз съм на разположение на България както винаги съм била и винаги ще бъда”, увери еврокомисарят и завърши:

"Аз съм си българка, както и всички които живеят в България. Аз никога не съм се откъсвала и има още много хора като мен, на което България им е много мила и които се надявам ще намерят възможността да подкрепят страната си”.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай