Кунева: Сигналите от Брюксел са ясни

https://blitz.bg/politika/kuneva-signalite-ot-bryuksel-sa-yasni_news26092.html Blitz.bg

Аз много се надявам, че индивидуалният успех би могъл наистина да има ефект и да бъде част към един по-различен образ на България. Така еврокомисарят Меглена Кунева коментира наградата си "Европеец на годината" по БНТ тази сутрин.

Тогава, когато има един индивидуален успех, той всъщност е резултат от много голяма екипна работа и е доказателство, че можем и че има основание да бъдем оптимисти за резултата от усилията си тогава, когато те са последователни, каза още Кунева.
Оценки на оценките няма да доведат до никакъв резултат и аз не бих дала такъв съвет за такива изказвания. Така Кунева коментира реакцията на България след спирането на финансирането по програма ФАР. Тя беше категорична, че са необходими конкретни цели и действия. Сигналите от Брюксел са ясни, каза още еврокомисарят на годината. Имаме още две програми, свързани с ФАР, надявам се негативните заключения да бъдат изключени от тях и да се концентрираме върху структурните фондове, каза още Меглена Кунева.
Тя категорично отрече появилата се информация, че се готви да се кандидатира за президент на страната. Не съм мислела в подобна област, явно ловният сезон за новини е започнал, това е несериозно, категорична бе Меглена Кунева. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай